A Tiltott város, a legnagyobb palota a világon
Guinnes világrekord címek:
- A leghosszabb monorail
- Beshan óriás buddha
- A leghosszabb ősi városfal
- A legnagyobb összepréselt tea
- A kínai pride
- A legnagyobb hídfesztáv
- A leghosszabb fedett fafolyosó
- A világ legmagasabb buddhája
- A leghosszabb monorail (egysínű) vasútvonal
Kína fejezet a Guinnes Rekordok könyvben
[Guinnes világrekordok www.news.cn
News www.xinhunnet.com
Guinnes rekordok, Kína büszkesége
A Chongqing vasúti szállítási rendszer 3. vonala
(Yudong – Jiangbei Repülőtér T2) 56.1 km hosszú, és 2012 decemberében nyitották meg.
A Világ Guinnes Rekordok a leghosszabb egysínű vasútként hitelesítette a megnyitása után.
Chongqing egy óriási város dél-Kína hegyei között.
Adva lévén a város átszeldelt topográfiája, az ember azt gondolhatná, hogy ez lehetetlen hely egy városi közlekedési rendszer megépítésére.
Azonban a közlekedést a városban átalakította a Chongqing monorail, ami a leghosszabb egysínű vasút lett a világon.
Amikor a Chongqing vasúti közlekedés előkészítő csoport megalakult 1988-ban, szembekerültek egy nehéz kérdéssel: a sok vasúti szállítási lehetőség közül, mint pl. a földalatti, a könnyű kisvasút vagy monorail, melyik lenne a legjobb, hogy megoldja a város földrajzi kihívásait. A teljes város a hegyoldalra épült, a városi terület nagy része betömörül a Jangce és Jialing folyók partjainál.
A népsűrűség nagy és a közutak sok kanyarral kígyóznak.
Az ilyen körülmények nagy nehézségeket vetnek fel a vasúti közlekedéssel kapcsolatban.
A különböző vasúti formák egy hosszantartó vizsgálata után Chongqing végül egy „terpesz” típusú monorail-t választotta közlekedési rendszerének.
A szokásos vasutaknak, amiket régebben láttunk 2 sínszála van.
A monorailnek, ahogy a név sugallja, csak egy sínje van.
A terpesz típusú monorail egy közép gerendát használ, amin a jármű halad (terpeszben áll rajta).
A vonat végighalad a vezető gerenda mentén, függőleges síkban guruló kerekekkel, és vízszintes síkban guruló vezető kerekekkel, és stabilizáló kerekeket használva.
(Itt megy át a monorail egy lakóház tömbön).
Összehasonlítva a hagyományos földalatti vágányokkal a monorail-ek kisebb területet használnak, kisebb a fordulókörük, és kevesebb zajt produkálnak.
Jól tudnak felfelé haladni, és viszonylag költséghatékonyak, a rendszert jól illesztve Chongqing dombos terepéhez.
Az 1990-es évek elején Chongqing elkezdte építeni a monorailt, két vonalat japán technológiával a Hitachi-tól.
A japán technológia és berendezés használata azt jelentette, hogy a teljes vonalat a japán szabványokkal összhangban kell üzemeltetni, a kocsiktól, a vágánygerendától a kitérőkig és egyéb fontos technológiákig.
A Chongqing vasúti közlekedési 2-es vonalat, amely keresztezi a Jialing folyó partjait és áthalad a híres Jielangbei üzleti kerületen, végül 2004-ben nyitották meg.
Időközben Chongqing úgy gondolta, hogy csökkenti a bizalmi függőséget a külföldi technológiától és lokalizálja a vasúti közlekedési rendszerét.
A kutatás és fejlesztés évei után a technológia, amit a 3-as vonalon használtak, nagyban lokalizálva lett, elnyerve több mint 100 db szabadalmat az eljáráshoz.
A Chongqing terpesz típusú monorail jelenleg üzemelő hossza elérte a 98.5 km-t, és ez a világ leghosszabb egysínű vasútjává tette.
A 3-as vonal teljes üzemelési hossza most 67.09 km, tartalmazva a Bijin –Jarenba szárnyvonalat is.
A Chongqing vasúti közlekedési rendszer meghaladta az oszakai monorail rendszer teljes hosszát, amely korábban tartotta világrekordot a leghosszabb monorail címen.
Azonkívül, hogy a Chongqing-i a leghosszabb monorail a földön, a 3-as vonal a leg-költséghatékonyabb is, a legnagyobb utas tömeggel, és megoldja a leg-kihívásosabb feltételeket is. Mint egy kulcs-fontosságú artéria a Chongqing vasúti közlekedési hálózaton, a 3-as vonal áthidalja a Jialing folyót, a Jangce folyót és a Yuzhong félszigetet. Keresztül haladva számos kereskedelmi kerületen és lakó területeken.
A 3-as vonal egy fontos eszköz Chongqing 8.5 millió lakósa számára, hogy átkelhessenek a folyón hatékony és fenntartható módon.
Az átlagos napi utas mennyiség több mint 1 millió utas.
Chongqing kifejlesztett személyzet (vezető) nélküli monorail vonatokat is, és növelte az intelligens technológiát a járművekben.
Hála a monorailnek, már lehetséges keresztülhaladni az egész Chongqing átszeldelt terepét és a Chongqing-i folyókat egyetlen nap alatt, kevesebb, mint 1.50 dollárért. Mivel a Chongqing-i monorailnek foglalkoznia kell a fluktuáció emelkedésével, mint bárhol máshol a földön, a 3-as vonal eltér a más megemelt vasútvonalaktól. Ez páratlan a navigálásban a megemelt és földalatti szakaszokon, és folyókon és hegyeken keresztül, ahol az emelkedés akár 100 méterig is változik. Annak ellenére, hogy viszonylag „későn jövő” e szektorban, Chongqing létrehozta az első közlekedési szabványrendszert a terpesz típusú monorail-ek számára.
Miközben az utasok a monorail-en nézik a tájat, az emberek odakint a monorail-t bámulják, ami maga is része lett a tájnak.
A monorail, mint e dinamikus város pulzusa, áthalad folyókon és hegyeken, és összepréselve épületeket és nyüzsgő városi kerületeket, és egy fő mérföldkő Chongqing közlekedésében.
A monorail-nek lényeges szerepet kell játszania a város dinamikus fejlődésében és szívében az eljövendő hosszú időszakban.