[Kína „Lövedék” vonat rendszere]
A városok növekszenek a fejlődő világban, és hajtja őket a vágy, hogy hozzáférjenek a nagy helyi munkaerő piacaikhoz.
A növekvő mega-városok szenvednek a forgalomtorlódás és környezetszennyezés magas szintjeitől, amik lerontják az élet helyi minőségét.
A közlekedési technológia, ami lehetővé teszi az egyéneknek a hozzáférést a mega-városokhoz, anélkül, hogy annak határain belül élnének, lehetségesen nagy társadalmi hasznokat kínál, mivel az egyének élvezhetik a városi agglomeráció előnyeit, miközben nem fizetnek a mega-városokban ingatlan bérléseket, és nem szenvednek a városok társadalmi költségeitől.
[Maglev (mágneses lebegtetésű vasút) Longyang Road]
Ez az előadás bemutatja a nyilvánvalóságot, támogatva az igényt hogy Kína lövedék vonatai eljátsszák ezt a szerepet.
[CRRC = Kínai járműgyártó, több mint 170.000 alkalmazottal)
A lövedék vonatot tartják a 20. század második felében kifejlesztett egyik legjelentősebb technológiai áttörésnek a személyszállításban.
2007-ben kezdődve, Kína bevezetett számos új lövedék vonatot, összekötve olyan mega-városokat, mint Peking, Shanghai, Guangzhou a mellettük lévő városokkal, így segítve a piac beintegrálását.
[(Az összekötött városok): Beejing = Peking, Shanghai, Chengdu City, Harbin, Ürümqi]
[Másodosztályú ülések]
A lövedék vonatok serkenteni fogják a másod és harmadrendű városok fejlődését, a háztartásoknak és cégeknek egy nagyobb elhelyezkedési lehetőséget ajánlva.
A lövedék vonatok segítenek megvédeni a növekvő városi népesség élet minőségét.
Nézzük meg a kínai lövedék vonat rendszert részletesen!
[A Guangzhou – Shenzhen – Hong Kong nagysebességű vasút megnyitási ünnepsége (Hong Kong-i szakasz)]
Mi a gazdasági haszon:
Kína ambíciója a nagysebességű vasút elkészítése, ami a választás egy módja a hazai nagy-távolságú utazás számára, de ezeknek az új vasutaknak sokkal nagyobb jelentősége van.
[Perth – Adelaide (Ausztrália) 41 óra]
Hong Kong – Peking 8 óra 56 perc
Az 1960-as években (2.764 km) majdnem akkora, mint Japán Shinkansen-je (3.220 km)
[(most): 26.869 km]
Ez az ország gazdasági erejének a szimbóluma. Gyors modernizálás, növekvő technológiai ígéret, és növekvő fellendülés.
Kína uralkodó kommunista pártja és vezetője Xi Jinping számára a nagysebességű vasút egy erős eszköz a szociális kohézióhoz, politikai hatáshoz, és a nem-egyforma (a lemaradt), eltérő kultúrájú régiók beintegrálásához a fő áramlatba.
[… az elmozdulást megtettük
… egyhangú támogatás]
Ezen új vasutak megépítése részét képezi Xi Jinping nagy tervének, ami „Az óriási nemzeti piac beintegrálása”, mondja Dr. Olivia Cheung társ-kutató, a Londoni Egyetem Keleti és Afrikai Tanulmányok (SOAS) kínai intézeténél.
Ez azt is jelenti, hogy legyünk megfontoltak ebben az új fejlesztési filozófiában, aminek koordinált fejlesztése egy kulcs-fontosságú koncepció.
[150.000 km]
Ez egy nagy koncepció, ami messzire terjed ki, csak egyszerűen összekötve a meglévő városokat az új mega-városokkal, amiket a semmiből építettek ki.
[4.55 milliárd]
[74.9 mrd $ = 26.515 mrd Ft]
Egy híres példa, ahol nagy büszkeséget értek el, a … tartomány, körülbelül 96 km-re Pekingtől délre.
Ebben az értelemben vitatható, hogy Kína megismétli a vasút történelmet.
Sok korai vasút Észak Amerikában, Európában és az európai birodalmak gyarmatai hasonló célokkal épültek.
A vasút hálózatok fejlesztésére Oroszországban, legnevezetesebben a transz-szibériai vasútra, Poroszországra, Franciaországra, Olaszországra és a Brit Birodalomra többek között, erősen hatottak a politikai és hadi igények, és a gazdasági fejlődés.
[Shanghai]
[(Zászlók): Oroszország, Franciaország, Olaszország és Egyesült Királyság]
[Wuhan]
Azonban, azt, ami évtizedekig tartott a 19. században és a 20. század elején, Kína elérte néhány év alatt.
Kína kezdetben a nagysebességű technológiára épített, amit Európából és Japánból importált, hogy létrehozza a hálózatát.
A globális vasúti mérnöki óriások, mint a Bombardier, Alstom, Mitsubishi lelkesedtek az együttműködésért, adva lévén egy új piac potenciális mérete, és a Kína nagyra törő tervei.
[Alstom, Mobilitás természettől fogva]
Azonban az utolsó évtizedben a hazai társaságok világ-vezetőkké fejlődtek a nagysebességű vonat technológiában és mérnöki tevékenységekben. Hála a hazai hálózat bámulatos növekedésének, a
Mérnökök a rendkívüliség felé törnek. Nem megelégedve a sebesség, tartósság és építőmérnöki tevékenység határaival, a kínai társaságok az elsők közt vannak a világon, hogy bevezessenek olyan új technológiákat, mint az automata (vezetőnélküli) vonat üzemeltetés és fejlett biztosítóberendezési és irányítási technológia.
A vezeték nélküli lövedék vonatok összekötve Pekinget és Jonhjaku-t észak Kína Hubai tartományában képesek elérni a 350 km/h sebességet, a világ leggyorsabb automata vonatává téve azokat.
[Amerikai térkép): Boston, Nashville, Phoenix
1 fázis: zöld vonalak, 2. Fázis: kék vonalak]
Az új vasútvonal 2019 decemberében nyílt meg, az előkészületek részeként a 2022-es Pekingi téli olimpiára, és a para-olimpiai játékokra.
[Maglev (mágneses lebegtetésű vasút) Longyang Road]
A 174 km-es utazás három óráról lecsökkent kevesebb, mint 60 percre.
[Hyperloop]
A leggyorsabb vonatok 45 perc alatt tették meg az utat.
Éppen 4 év alatt épült meg a vasútvonal. A vonalnak 10 állomása van, kiszolgálva a Téli Játékok két helyszínét, plusz egy másikat a küzdősport-turizmus váltásnál, gyorsabb hozzáférést nyújtva a turistáknak a Kínai Nagyfalhoz.
Ez utóbbi a világ legmélyebben fekvő nagysebességű vasútállomása, ami 102 m mélyen helyezkedik el a föld alatt. A személykocsiknak az automata vonatokon kibővített tároló területei vannak a téli sport felszerelésekhez.
Az ülések 5G-s, érintőképernyős irányító panelekkel, intelligens világítással, biztonsági szenzorok ezreivel vannak ellátva. Mozgatható üléseket az utasok számára, kerekesszék szállítást, arc-felismerési technológiát és robotokat használnak, hogy segítsék az utazókat a csomagok irányításában és becsekkelésben.
Rengeteg új állomás, kiszolgálva a nagyobb városokat a nagysebességű hálózaton, jobban emlékeztet repülőtér terminálokra a hibátlanul csiszolt márvány és üveg hektárjaival. Rengeteg az információs képernyő, és társalgó (váróterem), ahol az utasok várakozhatnak, amíg a vonatjuk beérkezik. Itt nincs álldogálás hideg és szeles peronokon.
„Miközben az Egyesült Királyság (UK) is vitatkozik a nagysebességű vasút építésén, Kína létrehozott egy nemzetre kiterjedő nagysebességű hálózatot” mondja a vasúti szakértő, Smith.
„Kína nagysebességű vonalai könyörtelenül hatékonyak. Ha már egyszer megrendelted a jegyed, egy mozdulat a személy-azonosságiddal vagy útleveleddel a jegy-kapunál, ez minden, amire szükséged van az utazáshoz” mondja.
Olyan kis összeggel kezdve, hogy 13 dollár (4628 Ft), az új Olimpia vasútvonal ad néhány megoldást a vasúti utazás jövőbeli irányához Kínában és azon túl, de a technológiai határokat szintén feszegetik más területeken is.
[SCMaglev]
[(térkép): CH Maglev, Chuo Shinkansen (Shinkansen = fővonal), Tokio – Osaka (kék vonal). Meglévő Tokaido Shinkansen (sárga vonal)]
2020 végén Kína állami tulajdonú vasúti mérnöki Kolosszusa, a CRC bemutatta egy nagyon nagysebességű villanyvonat prototípusát nemzetközi járatokra, mely képes üzemelni 400 km/h sebességgel is.
Nem csak az az igény, hogy üzemeljen olyan hőmérséklet tartományokban, mint a mínusz 50 C fok és plusz 50 C fok.
[Mágnesek lehűtve –269 C fokra, A vonatok 10 cm-rel a pálya felett lebegnek]
Jellemzi az újonnan kifejlesztett nyomtávváltós kerékpár, ami lehetővé teszi, hogy közlekedjen közvetlenül Oroszországba, Mongóliába és Kazahsztánba is, amik szélesebb nyomtávolságot használnak, mint Kína normál 1435 mm-es nyomtávja.
Még nagyra-törőbben, a képesség a nyomtávváltásra, létre tudja hozni a lehetőséget a közvetlen vonatokra Indiába és Pakisztánba Myanmar-on és Bangladesh-en keresztül.
[Jövőbeli Tervek]
A jövőbeli tervek, amik új vasútvonalakat javasolnak a Himaláján keresztül Indiába és Pakisztánba vagy elérve Oroszországba, és a Közép-Ázsiai köztársaságok korábbi szovjet államaiba, nem csak javítani fogják a kereskedelmi útvonalakat a kínai export számára, hanem óriási szerződéseket és kihívásokat fognak jelenteni az ország vasútjának és az építőmérnöki konglomerátumoknak.
Megtámogatva beruházási összegekkel és kölcsönökkel, ezek a projektek megerősítik Kína pozícióját is, mint regionális szuper hatalom, továbbhúzva a fejlődő nemzeteket a vonzási mezőjébe, növelve a gazdasági függőségüket Pekingtől.
[Chongqingbei vasút állomás]
[30 millió ember]
Habár a vonatai ma már a leggyorsabbak közt vannak a világon, Kína is dollár milliárdokat költ a Maglevre, a mágneses lebegtetési technológiára, ami majd lehetővé teszi, hogy a személyszállítást akár 620 km/h sebességgel folytassa, jóval túl az acél kerekek acél síneken jelenlegi sebesség határán.
Jelenleg két vonal épül, összesen körülbelül 272 km hosszban Shanghai – Hangzhou, Xinjiang tartományban és egy 110 km földalatti útvonal összekötve Guanzhou-t és Shenzhent, a két legnagyobb várost a sűrűn lakott Gyöngy folyó deltája régióban.
[(A kép és szövege):
Nanchang Nyugat vasútállomás Nanchang városban, Kelet-Kína Jiangxi Tartományában, 2019. Április 5./VCG 2020 végére a Kínai Nemzeti Vasutak több mint 9.600 nagysebességű vonatot szolgáltatnak naponta, tartalmazva a legelső nagysebességű éjszakai hálókocsis szolgáltatásokat is a kiválasztott nagy-távolságú útvonalakon. A kínai városok 75 %-nak, 500.000 vagy több lakossal, közvetlen hozzáférése van a nagy-sebességű vasúthoz. Új technológiai megoldásokat, mint pl. az automata (vezetőnélküli) vonat irányítást és fejlett biztosítóberendezési és irányítási technológiákat fejlesztettek ki és vannak jelenleg használatban].
Várható, hogy az utóbbit végül kiterjesztik Kowloon-ig, Hong Kong korábbi brit területéig.
[(Cél sebesség rekord az új maglevvel): 620 km/h]
[110 km földalatti útvonal köti össze Guangzhou-t és Shenzhen-t].
Ezek a projektek azon tapasztalatok alapján készülnek, amiket a német hátterű Shanghai repülőtér maglev vonallal nyertek, ami 2003-ban nyílt meg, és jelenleg csak az egyetlen ilyen (maglev) vonal közforgalomban.
A szárazföldi közlekedési sebesség emelésének egy jellemzően gyakorlatias megközelítéseként Kína a maglev-et látja jobb lehetőségnek, mint a sokkal jobban misztifikált de még nem bizonyított hyperloop-ot a rés áthidalására a nagysebességű vasút és a légi közlekedés között a hosszú útvonalakon.
[350 km/h]