Nem tudom ez Nálatok hogy van, de én szeretem a jó vonatos utazást. Az mindig sokkal kellemesebb, mint a küzdelmes közúti forgalom, órákat eltölteni a forgalomban vagy a repülőtéri biztonsági vizsgálatokon, és egy nagyszerű módja annak is, hogy lásd azt a helyet, amin keresztül utazol, hacsak nem egy nagysebességű vonaton vagy, magas töltéssel valamelyik oldalon, és minden ködösen elrohan melletted.
De tudtad, hogy olyan sok szokatlan és érdekes vonatféle van?
Nos, tegyünk egy utazást közösen, és nézzünk meg néhányat ezek közül.
Kezdve azzal a vonattal, aminek a tetejére egy pár sugárhajtómű van ráerősítve, egy másikig, amit a napsütés hajt meg.
[20 legmeglepőbb és hihetetlen vonat]
Itt van a 20 legmeglepőbb és hihetetlen vonat.
[A különleges banán]
- [Forgó hókotró]
A mozdonyok történetében volt egy következetes és irányíthatatlan állandó dolog, az időjárás. És a legkényesebb egy vonat számára hóban közlekedni. Sok-sok évvel ezelőtt feltalálták a hóekéket, amit rászereltek a vonatok elejére, és ezek általában eléggé nagysúlyú hótolók voltak. Kitolták a havat oldalra a mozdony előtt, mielőtt egy vonat megérkezett ugyanarra a vágány szakaszra.
Azonban a hó kotrási biznisz következő szintje éppen itt van, ez a forgó hókotró.
Ezt eredetileg egy kanadai fogorvos találta fel, kinek neve J.W. Elliot volt. Kidolgozta az összes eredeti tervet és részleteket ehhez a berendezéshez, de soha nem lépett tovább, és nem épített egy működő modellt.
Azonban az Orange Joel társaság kifejlesztette Elliot találmányát, és számos prototípust tesztelt, homokot használva. Végül előálltak ezzel a feltűnő kinézetű dologgal, hogy ezt használják 1883 és 1884 telén.
Ezeket a gépeket használták a vágányok megtisztítására a rendkívüli hóesések után, és ez Kanadában valóban valami nagyon hasznos dolog volt.
Manapság a legtöbb vasút társaság már nem használja forgó hókotrókat, mert általában az olcsóbb de sokkal kevésbé izgalmas rögzített ekét használják, ami nem sok karbantartást igényel.
A forgó hókotró elért szédítő magasságokat, elérve a beiktatást az Észak Amerikai Vasúti Dicsőség Csarnokba, és kérdezem én, található e valahol ennél magasabb elismerés.
[FB = A Különleges Banán, Feliratkozás, Feliratkozva ]
Mielőtt tovább megyünk, lájkold ezt a videót, nyomd meg a Feliratkozás gombot, és klikkelj a bejelentés Harangra most, vagy ez a százlábú rámászik az arcodra, mikor alszol.
[Én megtenném.]
[Szokatlan téma]
Itt az ideje a szokatlan témának. Itt van egy speciális kezelés a szemgolyóid számára, és biztosan egyet fogsz érteni azzal, hogy semmiképp nem időpocsékolás senki számára. Ez határozottan nem egy fotoshoppolt képe egy úgynevezett vonatnak, amiről úgy mondták, hogy Japánban van. Természetesen ott. Ez a leopárd nyilvánvalóan a nagysebességű vonat technológia jövője, úgy gondolom, miért ne lehetne az, és őszintén szólva, ha ez már létezett valahol, akkor az valószínűleg Japánban található, nemde? Nos mit gondolsz erről a sok badarságról, úgy értem rendkívül hihető vonat információkról? Mint mindig, hadd tudjam meg fontos gondolataitokat a témáról, vagy bármi mást a témára vonatkozóan, lent a kommentek szakaszban, használva a Fancy Topic-ot (különleges téma). - A svájci RE-620
A svájci RE-620 sorozatú mozdonyokat Svájcban gyártották 1975 és 1980 között, de még ma is használatban vannak, és még bizonyára szembeszállhatnak bármely modern mozdonnyal, kihívva azok képességeit.
Ez a mozdony elérheti a 100 km/h sebességet álló helyzetből, csupán 5.8 másodperc alatt. Hogy őszinte legyek, ez sok autónál is gyorsabb, és a vonatok állítólag a legerősebb villanymozdonyok a világon. Termelhetnek 10.500 lóerőt, és mindenütt húzhatnak hihetetlen hosszú kocsisort. (Megjegyzem a német E103-as 14.000 lóerős).
Állandó használatban voltak, mióta legyártották őket az 1970-es években, és 800 tonnás tehervonatokat húztak mindenütt keresztül a svájci hegyek masszív csúcsain, amik a legmagasabbak között vannak egész Európában.
Az RE-620 sorozatú mozdonyok flottája dolgozik a svájci vasútvonalon a Gotthard kapcsolatban is, kiterjedve Luzern-től, Svájcban, Itáliáig, és ezeken a vonalakon közlekednek, elvontatva 49.3 millió tonna árut minden évben. És ezt egy figyelemreméltó 140 km/h sebességgel végzik. - FastTech 360
Kifejlesztette a Kelet Japán Vasút társaság.
A FastTech 360 nagysebességű villanymotorvonatokból (EMU) egy pár (egy szerelvényben), amit azért gyártottak, hogy teszteljék a technológiát a gördülő állomány következő generációjához. A név egy szó töredék, ami a fast (gyors) és technology (technológia) szavakból állt össze.
Nézzük, mit készítettek! Ez talán a leghatásosabb e különleges vonat-párok között. A 360 a nevükben a 360 km/h-ra utal, ami másképpen 224 mérföld/h, ha jobban szereted a régi (angol, amerikai) stílusú mértékegységet.
Ezek azok a sebességek, amit e vonattípus könnyen elér a tesztek során, és ez a cél üzemelési-sebesség bármely gyártás alatt lévő vonat számára, ami a jelenleg rendelkezésre álló technológián alapszik. Köszönöm.
Cél volt a 405 km/h, vagy 251.7 mérföld/h sebesség e vonatok teljesítmény próbája közben, de amikor az összes teszt befejeződött 2011-ben, és a vonatokat üzembe állították az E5 és E6 sorozatú vonatok részeként, visszavették a sebességüket egy elfogadható (elég jó) 320 km/h-ra, ami még mindig egy gyors 198.8 mérföld/h.
De az eredeti név nyilvánvalóan tovább nem alkalmazható. - Union Pacific vonat
Amerikában minden nagyobb, ott ez a módja a dolgok készítésének. Ez egy nagy ország, és keresztül utazni az egészet egyik végéből a másikba közúton vagy vasúton, szó szerint napokig tart. És át kell kelnünk több időzónán is, így nem okoz igazán meglepetést, hogy a vonatok is itt valóban, igazán nagyok.
[RR Rail Road = vasút vonal, Ne lépj a sínekre!
Figyelmeztetés Olaj csővezeték]
Visszatekintve, 2010-ben volt egy vonat, ami valójában olyan hosszú volt, hogy a Los Angeles Times szalagcíme lett. Bizonyára kevés téma volt aznap, de mindenesetre a vonat az úgynevezett szupert tehervonat volt, amit a Union Pacific közlekedtetett.
A vonat a példa nélkül álló 3.5 mérföld (5.6 km) hosszú volt, amikor begördült Dél-Kaliforniába, és egy kis zűrt okozott. Sok megdöbbenés volt a leszabályozásoknál, tudjátok, hogy Kalifornia hogy érez az ilyen dolgokról, és a késések miatt, amit a közút használók részére okozhatott. De a Union Pacific Vasút Társaság szerint ez a vonat azért volt, hogy teszteljék a berendezést, és módokat találjanak az üzemeltetési rendszereik hatékonyságának javítására. Azt mondták, hogy ez alapvetően egy kivételes eset volt, és nem tervezték, hogy ezt a fajta óriás vonatot üzleti alapon rendszeresen közlekedtessék. Kalifornia válaszolt, több mint valószínű, hogy peres ügyvéd típusok kiválasztásának intézkedésével. - Fekete bogár sugárhajtású vonat – Az M-497
Ez egy szokatlan vonat, visszamenve az időben, amikor megszerezték az összes tapasztalatot az ilyen dolgokkal, és a lehetőségek kezdetben végtelennek tűntek. Ezek a sugárhajtású vonatok az Egyesült Államokban lettek kifejlesztve, ahol egy Don Wetzel nevű mérnök megalkotta ezeket a New York Central vasúton való használatra.
Ez a kísérleti időszakban történt az 1960-as években, amikor az elképzeléseket letesztelték, hogy a vasutakat kevésbé költségessé tegyék, és sokkal biztonságosabbá. Don Wetzel felszerelt egy pár hőlégsugaras gépet egy vonat tetejére, ami egy erős lökést adott neki. Végül az elképzelést felhagyták, de a 183 mérföld/órás (292.8 km/h) maximális sebessége rögzítve lett, a sugárhajtású M-497 teszt futásai közben. A beceneve az akkori média által Fekete Bogár volt, és 1966-ban fejlesztette ki a New York Központi Vasút.
Egy pár használt General Electric sugárhajtóművet tettek rá, amiket eredetileg egy interkontinentális bombázó repülőn használtak. Ez az őrülten kinéző szerkentyű volt az eredmény a végén, amit kereskedelmileg életképesnek tartottak üzemelésre, de a sugárhajtású vonat álma sajnálatosan véget ért. - Norfolk és Western 611 gőzmozdony
Az egyik utolsó nagy gőzös személyszállító vonathoz, amit az Egyesült Államokban gyártottak, a Norfolk & Western 611 (Western = nyugati) képviselte a gőzmozdonyos technológia tetőpontját. A 611 munkára lett fogva, hogy húzza a Norfolk és Western premier személyvonatait a Norfolk, Virginia és Cincinatti közötti vasútvonalakon, Ohio államban.
Ezt használta a Southern Railway (Déli Vasút) a személyszállításra Lynchburg, Bristol és Tenesssee között.
Ezek a mozdonyok csak 1950 és 1959 között közlekedtek, mielőtt az összes nyugdíjba ment a szolgálatból, de aztán 1982-ben a 611-est újra üzembe állították az Örökségi szektorban, mivel elkezdték használni kiránduló vonatoknak az Egyesült Államok keleti részében, a Norfolk Southern vasút üzemeltetésében.
Ez egy nagyon kedvelt gőzmozdony, nagy tiszteletben tartják azok, akik élvezik az ilyen dolgokat, és 1984-ben magas elismerést kapott, egy nemzeti történelmi, gépészeti, mérnöki határkőnek minősítve, így biztosítva a 611-es helyét a mozdony történelemben. - Az LNR osztályú A4 4468 AKA Mallard (Vadkacsa)
1938 július 3-án az LNR osztályú A4 4468, szeretetteljesen Mallard-ként ismert, felállított egy gőzmozdonyos rekordot, amikor elérte a 126 mérföld/h (201.6 km/h) sebességet a Keleti Parti Fővonalon, Grantham mellett az Egyesült Királyságban. Visszatérve az 1930-as évekre, ezek a nagy A4 462 Pacific mozdonyok jelentették a nagysebességű vonatok abszolút zenitjét.
[Sir Nigel Gresley]
Ezeket úgy tervezték, hogy már a megjelenésükkel is a sebességre utalnak. Az áramvonalas burkolatuk a divat csúcsa volt, és gyorsnak tüntette fel őket, még álló helyzetben is. A Mallard egy ilyen vonat volt, fényes, sima és modern kinézetű. Kiemelkedett a gőzmozdonyok közül, amik Doncaster-ben dolgoztak, élénk kékre festve, és szuper áramvonalasnak kinézve, a modern stílus csúcsán. Azonnal híressé vált, és azután, amikor továbblépett, hogy új sebesség rekordokat állítson fel, örökre bebetonozta magát a helyére a mozdonyok történelmében.
Ténylegesen csak egy volt a 35 ilyen A4-es mozdonyból, amit arra terveztek, hogy vontassa a vasút elsőrendű vonatait, de mindezek közül, a Mallard az, amelyik azóta is megragadt a közvélemény képzeletében. - UAC turbó vonat
Az 1960-as években sok új innováció volt az utazásban. Ez, az az időszak volt, amikor sugárhajtású repülés a világjárást lehetővé tette több ember számára, mint bármikor, mielőtt az autó belépett e sorba, és számos új-keletű elképzelés volt a vonatokra, ami a mozdony ipart a technológiai előnyök élvonalában tartotta. Abban az időben, amikor utasok egyre jobban elfordultak a vasúttól és elkezdték használni autóikat.
Az UAC turbó vonat egy ilyen innováció volt. Ez volt az Egyesült Államok válasza a növekvően nagysebességű erőfeszítések igényére a vasutakon.
Ezt úgy tervezték, hogy gázturbinák hajtják meg, amik ténylegesen olyanok voltak, mint a repülőgépeknél.
Ezek a nagysebességű vonatok kísérletek voltak, hogy a vasúti utasokat visszahozzák a vonatokhoz.
A turbó vonatok jóval a 160 km/h sebesség felett közlekedhettek. Ez egy olyan sebesség volt, amit sokan elég hatásosnak tartottak. A gond azonban az volt, hogy a vonatnak sok hibája is volt, és soha nem terjedt el a használata. Csak hét készült e vonatokból, és túléltek szinte egy évtizedet, de végül mind elküldésre került az ócskavas telepre. Az amerikaiak, nos, ők tovább vezették autóikat. - Finn páncélvonatok
A második világháború alatt a finn hadsereg két erősen pénzcélozott vonatot is használt.
A páncélvonatok használata viszonylag szokásban volt a korábbi konfliktusokban, de a második világháborúval a járművek fejlesztése közúti használatra többé-kevésbé felülmúlta a vonatot, a használható rugalmasság és sebesség szempontjából. Ezek a vonatokat, amikor használatban voltak, rendszerint ellátták olyan vagonokkal, amik szintén erősen páncélozottak voltak. Valószínűleg tüzérségi és gépágyúk is voltak beépítve ezekbe a vasúti kocsikba, és ezek lehetőséget nyújtottak nagy mennyiségű tüzérségi és tűzerőt mozgatására, országokon át, bizonyos sebességgel. De ahogy az idő továbbhaladt a közúti járművek erősebbekké váltak, és képesek voltak nagyobb sebességekkel haladni, és ezért kevésbé voltak sérülékenyek egy légi támadástól, mint egy vonat, amely nem tudja megváltoztatni az útvonalának irányát, hogy elkerülje az észlelést.
Finnország egy olyan ország volt, amely folytatta a páncélvonatok használatát a téli háború során, és a II. világháborús kampányaiban. - Schienenzeppelin (Sín Zeppelin)
Ez egy német kísérleti vasúti jármű volt, kifejlesztve 1929-ben egy német repülőgép mérnök által. Ez nyomra vezethet a vonat bizarr megjelenésének eredetében. És úgy néz ki inkább, minden szándék és cél ellenére, mint egy Zeppelin léghajó, ami az égből jött, és aztán lehelyezték egy vasúti vágányra. És ez az én barátom, mivel ez alapvetően pontosan így volt, hogy a vonatot propeller hajtotta a vágány mentén. Egy toló propeller volt hátul felszerelve, pontosan ugyanúgy, mint egy korai repülőgépen.
És úgy tűnt jól működik. Elérte a szárazföldi sebesség rekordot a benzinüzemű vasúti járművek számára, amikor felgyorsult 143 mérföld/h (228.8 km/h) sebességre. Sajnos csak egyet gyártottak ezek közül az őrült vonatok közül, mert őszintén szólva, ez egy teljesen halálos csapda volt, így senki nem akarta igazából használni. Üzemen kívül maradt a megépítése után, és végül szétszedték 1939-ben.
Habár még mindég klassz látni, hogy ezek a technológiák hogyan fejlődtek, és azt a kis őrültséget, amit bevontak az új dolgok kipróbálásába. Csak hogy lássák, működik-e. Mivel tudjátok, hogyha soha senki nem vállalja ezt a fajta kockázatot, nem lenne semmilyen technológiánk, amit ma évezhetünk. Ezek után mindenki azt gondolta, hogy akik megpróbáltak repülni a korai időkben, ők voltak a rockerek, akikkel kezdeni kellett. - A Ghan vonat (Afgán vonat)
Ausztrália azonkívül, hogy egy olyan ország, ami tele van olyan dolgokkal amik, megpróbálnak megölni téged (kígyók, krokodilok, cápák, stb.), egy nagy kiterjedésű hely is. Az ország közepe egy kiterjedt sivatag, mérföldről mérföldre, sivár, és bonyolult rajta átkelni, de legalább van néhány vonat, ami megteszi ezt egy kicsit kényelmesebben. A Ghan vonat egyike ezeknek. A Ghan vonat hivatalosan a világ leghosszabb személyszállító vonata. A teljes hossza 3600 láb (1097 méter), 44 kocsiból és két mozdonyból áll. Elszállíthat 5884 vendéget (utast) a fedélzetén, és Darwin (nagyon északon) és Adelaide (lenn nagyon délen) között közlekedik. A vonat maga (kb.) 1.1 km hosszú, és az átlagos sebessége 52 mérföld/h (83.2 km/h). A csúcssebessége valójában csak 72 mérföld/h (115.2 km/h), így ez nem éppen egy gyors lehetőség, hanem valójában egy turista útvonal, ami kihasználja az időt, keresztül utazva 3 nap és 2 éjszakán át, ahogy átgördül egész úton Ausztrália nagykiterjedésű kontinentális területén. - Sanghai Maglev (maglev = mágneses lebegtetés)
Ez egy mágneses lebegtetésű vonat, ami alapvetően azt jelenti, hogy a vonat közlekedési rendszere két készlet elektromágnes használatával működik. Az egyik ilyen készlet a vonatot a vágány felett tartja, és a másik készlet hajtja a felemelt vonatot a pálya mentén. Ez azért lehetséges, mert az első készlet eltávolítja a súrlódást a vonat és a vágány között. Még tudsz követni? Remélem, mivel én már nem vagyok itt. Akárhogy is, a sanghaji maglev egy „villamos” vonal, ami Sanghajban és Kínában üzemel. Ez volt az első típusú maglev, aminek nagysebességű képessége volt a 268 mérföld/h (428.8 km/h) tartományban. Még mindég ez a leggyorsabb sorozatgyártású elektromos vonat a világon, a tény ellenére, hogy ez a legrégebbi sorozatgyártású maglev is, ami még mindég üzemben van. Ez a különleges vonat összeköti a Sanghaj Nemzetközi Repülőterét a metróval, amivel az utasok továbbmehetnek a városba. Az utazás 7 perc 20 másodpercig tart, megtéve egy 18.6 mérföldes (29.76 km) távot.
El tudja érni a csúcssebességét, ami 186 mérföld/h (297.6 km/h) 2 perc 15 másodperc alatt, és aztán a vonat maximális sebessége 268 mérföld/h (428.8 km/h) lehetséges négy perc után. (Nem tudom miért, de bizonyos napokon csak 300 km/h, más napokon 430 km/h sebességgel közlekedik) - Nehéz CSX szénszállító vonat
A CSX egy első osztályú teherszállító vasút társaság, ami az Egyesült Államok keleti felében üzemel. Elsődleges tevékenysége a szén szállítása a szénmedencék és a szénrakodó berendezések között.
A CSX szénvonatok hálózata áthalad az Apalach szénmezők szívén keresztül Észak-Amerikában. Ez a szállító lánc első pontja, a szén elosztását nyújtva e területtől a Western Railroads rövid vasútvonalakig (Nyugati Vasutak) és hozzáférési útvonalat biztosít sok keleti tengeri kikötőhöz. A fő termékek, amiket ezek a nehéz tehervonatok szállítanak, a nyers vasérc, üzemanyag és ásványolajbenzin, a személyzet kólája a hagyományos amerikai ipar számára. Ezek a szuperhosszú vonatok voltak a szén ipar gerince az Egyesült Államok e részében évtizedeken át.
De ahogy az idő és a jövőbeli energiára vonatkozó tervek változnak, ezek a szénvonatok eltűnnek. Már vannak változások a vasutak személyzettel történő ellátásában, ami csökkentést jelent. A pályaudvarok, amiket e társaságok üzemeltetnek, megváltoztak és egyszerűsödtek, és a dolgok továbbmennek előre a 21. században. - Byron Bay (öböl) vonat
A Byron öböl Ausztráliában az ország egyik leglátogatottabb turista célpontja. Ez a hely több mint másfél millió látogatót fogad évente. A talán legjobban a szörfölési kultúrájáról és hippi történelméről ismert, de manapság inkább egy kedvelt, ízléses hely, a gazdag Sydney-i embereknek és Hollywood-i sztároknak.
[Hollywood]
Ez az, amiért Byron Bay mindenki számára rendkívül divatos, alacsony szerves anyag kibocsátású, környezet barát, drága életstílusú hely. A helyi lakosok megengedhetik maguknak, ezért nem meglepő, hogy ez válhatott a hellyé, ahol a világ első napelemes vonata működik (Lásd a blogban: Ausztrália könyvtár / A világ első napelemes vonata). Hogy korrektek legyünk, egy napenergiás bármi csak olyan helyen lehetséges, mint ez, megfelelve mindenkor időjárásával. Csak ki kellett próbálják ezt az elképzelést Warringtonban és Britanniában, és valószínűleg hónap-hosszú késéseket szenvedsz, a megfelelő napsütés hiánya miatt. Akárhogy is, ez nem annyira forradalmi, mint ahogy hangzik. A vonat csak fel alá járkál a vasútvonal egy 3 kilométeres szakaszán, Byron Beach (tengerpart) és North Beach között, így alig hasznos, és igazából csak egy turista attrakció.
(A verőcei kisvasúton is van/volt? egy napelemes kisvonat). - TGV POS
A TGV vagyis a nagysebességű vonat a francia nagysebességű vonat.
Ez egy olyan nagysebességű vonat, amit a francia gyártó az Alstom épített. Ezt a különleges vonatot a Francia Vasutak SNCF állította üzembe, hogy kiszolgálja Párizs területét Kelet-Franciaország és Dél-Németország felé, ahol megkapja a nevének POS részét. Habár ez németül van, így nem fogom kiejteni egy részét sem, és ezt később megköszönheted nekem. E vonatok mindegyike nyolc egyszintes kocsiból áll, amik párosítva vannak új meghajtó motorkocsikkal (a két végén), és a csúcssebességük 199 mérföld/h (318.4 km/h). - április 3-án egy vonatnak, használva egy TGV POS tranzit mindkét motorkocsiját, sikerült új világrekordot felállítania, hagyományos síneken haladva. (Ez emeletes TGV volt). Ez a vonat elért egy példanélküli 357.2 mérföld/h (574.8 km/h) sebességet. és egyszeriben megdöntötte a korábbi 344.4 mérföld/h (551 km/h) sebesség rekordot, amit ugyanebben az évben februárban állítottak fel.
Nem tudom, volt e utas a vonaton, ami rettenetes sietségben volt azon a napon, vagy csak a mozdonyvezető akart gyorsan hazajutni, megnézni a futballmeccset. (Ez csak vicces kérdés, utas természetesen nem volt a sebesség rekord döntési kísérletben). - Eurostar E320
Az Eurostar Társaság a vonat üzemeltető, amely közlekedteti azokat a vonatokat, amik keresztül haladnak a Csatorna Alagúton az Egyesült Királyság és az európai kontinens között, útban Párizsba (Franciaország) és Brüsszelbe (Belgium). Az Eurostar E320 a negyedik generációs Eurostar vonat volt, hogy elvégezze ezt a feladatot, és hivatalosan a London-i St. Pancras pályaudvaron leplezték le 2014 novemberében, megkezdve a használatát, kereskedelmi szolgáltatásként, London és Párizs között közlekedve a következő hónapban. Ezek a vonatok nagysebességűek a francia TGV hagyományait követve, és közlekedhetnek egy 200 mérföld/h (320 km/h) csúcs sebességgel, akár 900 utast szállítva, bármely adott időben. Ez egy masszív növekedés az elődeihez képest, mivel azok csak 750 utast tudtak szállítani. Mivel ezek a vonatok különböző országokon haladnak át, szükségszerűen szembekerülnek eltérő vasúti rendszerekkel.
Hogy ezt megoldják, nyolc különböző áramszedőt használnak, amik a vonat tetején vannak elhelyezve.
Az összes vonat meghajtási rendszere és technológiai megoldása szét van osztva a padló alatt a vonat teljes hosszában. Ez egy tér-megtakarító technika, ami több helyet tesz lehetővé az utasok számára, és ezért több jegyet lehet eladni, és nagyobb a lehetséges profit határ. - HEMU – 430X (Rotem, Dél-Koreai gyártmány)
A következő a Dél-Koreai ajánlatunk a nagysebességű vonatok világában. Szerencsénkre a „ketchally”(?) elnevezésű HEMU 400-X nyilvánvalóan egy nagysebességű villanymotorvonat, 430 km/h teszt sebességgel, és így ez a név valószínűleg egy kis áldás, ahelyett, hogy megpróbáljuk ezt minden alkalommal kimondani. 2013 márciusában e vonatnak sikerült elérnie a 421.4 km/h sebességet, és ez Dél-Koreát Franciaországgal, Japánnal és Kínával egy társaságba helyezte, kifejlesztve egy olyan vonatot, ami tud haladni 420 km/h feletti sebességgel. Így ez mind nagyon izgalmas, biztos vagyok benne. - Hyperloop
[Hyperloop Egy]
Most képzeljük el, hogy képesek vagyunk 750 mérföld/h (1200 km/h) sebességgel utazni, utas kapszulákban csöveken vagy alagutakon keresztül, anélkül, hogy szükség lenne vágányokra és kerekekre.
[cargo (teherszállítási) sebesség]
Ez az észveszejtő technológia igazából úgy hangzik, mint az optimista jövő tervezők anyaga, de elképedhetsz arról hallva, hogy ez már létezik, mágneseket használva.
[Hyperloop szállítási technológiák]
A hyperloop koncepciója ugyanazon elképzelésen alapszik, mint a lég-hoki tábla, amelyben a súrlódás le van csökkentve mágneses lebegtetés használatával. A hyperloop továbbmegy, eltávolítva a levegő zömét az alagutakból, amiben a kapszulák haladnak, tovább csökkentve a súrlódást és lehetővé téve a hihetetlen sebességeket, amiket el kell érni, ami képessé teszi, hogy több mint 700 mérföld/h (1120 km/h) sebességgel utazhassunk. Ez a valóságban azt jelenti, hogy egy személy megteheti a távolságot Los Angeles és San Francisco között körülbelül 40 perc alatt. Ez forradalmasíthatja a módot, ahogyan az emberek élnek és dolgoznak, és még elérhető is lehet, és kevésbé szennyező alternatíva, mint a légi utazás. Richard Branson „Szokásos Gyanúsítottjaival”, a Virgin Társaság, és a mindig jelenlévő Elon Musk vannak bevonva ezen új közlekedési forma fejlesztésébe, és úgy tűnik, hogy ez a futurisztikus mód hamarosan realitássá válik. Az emberekkel történő teszt-meneti fázisban van 2020 novembere óta, és minden jel azt mutatja, hogy előretör. - Frecciarossa 1000
Frecciarossa 1000 egy nagysebességű vonat, amit az olasz államvasutak, a Trenitalia üzemeltet. Ez nem igazán kísérteties vagy csodálatos, de ez Olaszország ajánlata a nagysebességű vonat választékhoz, amit bemutattunk Nektek ez idáig.
[ETR 1000]
A fő dolog, amivel a vonat társaság maga dicsekszik, a szuper kinézetű első osztály, vagy ahogy ők hívják, a „vezetői” osztály. Azt mondják, ez az összes európai vonatos utazásban a luxus kinézet csúcsa. Azt mondják, ez olyan, mint egy utazás az első osztályon egy nagy-távolságra közlekedő repülőgépen. Az ülések extra komfortos karosszékek, így kihangsúlyozzák, hogy az utasok nem fognak közvetlenül egymás mellett ülni. Talán nem a legjobb opció a románcra, de vonzóbb, ha barátságtalan utazó vagy, aki nem szereti a fecsegő fülkéket, ülés-szomszédokkal. A másik dolog, ami úgy tűnik, egy nagy eladási lehetőség ezekre az extra árú ülésekre, hogy ezek mind elforgathatók menetirányba. Ez néhány ember számára szuper fontos valamilyen okból. Ha te ilyen fajta ember vagy, kérlek világosíts fel (hogy miért), lent a kommentelési szakaszban.
(Két ok: szembe ülve idejében észrevesszük ha valamilyen szép látnivaló közeledik. Van akinek hányingere van a menetiránynak háttal ülve.) - Siemens Velaro
[ICE = Inter City Express = Városok Közötti Expressz]
A Siemens Velaro a nagysebességű vonatok egy családja. Igen, számomra nagyon úgy néz ki, mint az összes többi nagysebességű vonat.
[TCDD (a Török Vasutak Siemens Velaro-ja)]
Ezeket használják Németországban, Belgiumban, Franciaországban, Hollandiában, Spanyolországban, az Egyesült Királyságban, Törökországban, Oroszországban és Kínában. Lebarnítják egy kicsit, nemde? Az ICE 3f-en alapulnak, amit a Siemens gyártott a DB német projektje számára, és azután mindenki látta, hogy Németországnak mije van, és mindenki akart egy ilyen bájos, gyors vonatot. Így a többi ország is elkezdte megrendelni, és hamarosan a Siemens nem győzött eleget tenni ilyen sok vasúti igénylésnek. Kiderült, hogy ezek valóban gyors vonatok. 2006 júliusában egyik ezek közül elérte azt, ami később egy világrekord volt a sínen guruló, nem módosított vonatok között, a 250.8 mérföld/h (401.28 km/h) sebességet. Így nem csoda, hogy az egész világ akart ilyen vonatot. És ez a történet a Siemens Velaro-ról. Ezek a vonatok mindenütt jelen vannak, közlekednek a sok nagy-vasúti hálózaton a világban, és népszerű és megbízható választásnak maradtak a mai napig. Az izgalom már éppen túl sok, tudom, így felsoroltunk Nektek néhányat a legszokatlanabb vonatokból a világon, és ezután ez csak egy lista marad az elég unalmas, szabványos nagysebességű vonatokról.
Ki tudja igazán miért, talán a kutató csapatunknak volt egy működési hibája.
Akárhogy is, e vonatok közül, melyik izzasztott meg a gallér alatt, és mit tudtam rosszul?
Tudom, hogy abszolút szeretnétek velem tudatni, így nyugodtan tegyétek, a komment szakaszban, mivel az azért van ott. És győződjetek meg róla, hogy ellenőrzitek a másik klassz dolgot, amit mutatok a képernyőn.
Viszlát a következő alkalommal, szeretlek Titeket.